аквілегія (водозбір)

Лише лютий, а квітникарочки вже веснують

Той благодатний час, коли людська рука щедро сипле в земельку насіння, вже настав. І дарма, що на календарі – лише лютий, дарма, що наразі зима…

Звісно, що сівбу розпочали в теплицях чи в теплих помешканнях, бо надворі ще володарює мороз.

А що ж сіяти?

Квітникарочки з досвідом розраховують, що час, потрібен на вирощування розсади, має плавно наблизитися до теплих днів, коли рослини гарно почуватимуться після їх висадження надворі. Вибирають з-поміж багатьох гарних квітів саме такі, що сходять довго і ростуть неспішно. Тож вибирають відповідне насіння та готують грунт.

Серед однорічних годяться для сівби посеред зими, у лютому, (але в теплому приміщенні!) петунія, калібрахоа, вербена, лобелія, кобея, алісум, турецька гвоздика, гвоздика Шабо, цинерарія, віола, геліотроп, газація, агератум, бакопа, сальвія, левова паща (ротики садові), флокс, катарантус. А ось еустому, яку ще називають безколючковою ірландською трояндою, можна висівати й у січні, бо вона росте дуже повільно й може запізнитися із цвітінням.

Вирощують розсадою і деякі багаторічні квіти, що потребують раннього висіву, – аквілегія (водозбір, орлики), лілейник, пенстемон, дельфініум, лаванда, примула, інші.

Перед тим, як посіяти, насіння лаванди, аквілегії, примули, пенстемона, дельфініума необхідно спочатку стратифікувати. Для цього його на 2-3 тижні поміщають у холодне середовище, а перед тим насіння у пакеті обприскують водою. У помешканні для цього найкраще підходить холодильник.  Непогано стратифікувати і на балконі чи в неопалювальній кімнаті.

Якщо збираєтеся сіяти  квіти на розсаду, подбайте про досвічування, бо сходи добре розвиваються в умовах 14-годинного світлового дня. Отже, електроосвітлення тепличне або кімнатне має доповнювати  денне до 14 годин.

Так, квітникарство – задоволення не з дешевих, але з часом окупиться. І якою ж радістю віддячить за вкладену працю, коли малятка-рослинки підростуть і зацвітуть!

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.