Розширений НМТ-2023 замість ЗНО

До вступної кампанії неблизько, але й не далеко. Здобувачі освіти переймаються цією темою вже.

У міністерстві освіти та науки задумуються над тим, щоб замість зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників (ЗНО) запровадити розширений Національний мультипредметний тест (НМТ).

Про це йдеться на https://nus.org.ua/news/vstupna-kampaniya-2023-planuyut-zaminyty-zno-na-rozshyrenyj-nmt/ 

Реєстрація для участі в НМТ запланована на квітень, саме тестування хочуть провести у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

За повідомленням міністра освіти і науки (МОН) України Сергія Шкарлета, цей НМТ у 2023 році може мати обов’язковий та додатковий блоки.

До обов’язкового мають увійти:

* українська мова

* математика

* історія України

* іноземна мова (на вибір абітурієнта – англійська, французька, німецька або іспанська).

На перші два предмети відведуть 90 хвилин, на наступні два – після перерви – ще 90 хвилин.

А в додатковий блок, який можуть провести в окремий день, увійдуть:

* фізика

* хімія або біологія.

Тестування триватиме 75 хвилин. Оцінками з предметів додаткового блоку можна буде замінити бали з історії України або іноземної мови.

Розширений НМТ як альтернативу для вступної кампанії 2023 року можуть запровадити тому, що існують певні логістичні труднощі для проведення традиційного ЗНО.

Але наразі зарано стверджувати, що це таки буде організовано, бо зміни формату вступних випробувань будуть можливі лише після ухвалення Верховною Радою відповідного закону: “МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення”.

Міністр Сергій Шкарлет наголошує, що “ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном”.

Охочі стати абітурієнтами у 2023 році можуть подати до приймальних комісій пакети документів із результатами НМТ 2023 року; НМТ 2022 року; ЗНО 2020–2021 років.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.