Рідкісний сорт часнику чи результат погодних аномалій? Над цим питанням задумуються господарі, котрі вирощують часник.
Коли настала пора збирати врожай, помітили на стеблах новоутворення. Над головкою, що росте в землі, виросла ще одна – у стеблі. У декотрих стеблах – лише по одному зубчику.
У соцмережах одні вважають таку рослину дивом розмноження, ще одні кажуть, що зливи й спеки спричинилися до того, що він виріс таким, а ще одні – що під час формування стрілки її не обламали і вросла в середину стебла. А впевнена в собі господині переконує, що з тих зубчиків часнику буде дуже якісний посадковий матеріал, сорт цього раннього часнику – Братський. Висаджують його під зиму, а викопують раніше, ніж інший. Ще до двох тижнів триває процес дозрівання, тому не треба обрізати стебло відразу, а тримати, щоб підсохло.
Стрілок цей часник не викидає, тож орієнтуватися із терміном збирання можна за дозріванням листочків: почали жовтіти – пора часник викопати. Ще одні господині пишуть, що це – часник Вагітний, часник Кенгурятко.
Також кажуть, що сорти інші – Гермідор і Мессідор, що не стрілкуються, а «діток» дають у стеблі на відстані 5 сантиметрів від головки. Це насіння у стеблі годиться на розмноження. Восени його розкладають у рядочки, наступного року виросте по одному зубчику, а ще раз восени посаджений аж наступного року вродить головками. Ну, й «дітки» знову будуть. Стрілок цей часник не викидає.