SpaceX планує найближчим часом відправити 4-х астронавтів на борту Crew Dragon на Міжнародну Космічну Станцію

Ця стаття подана в перекладі. Оригінальну публікацію можете знайти за цим посиланням. Авторка оригінальної статті – Івелін Аревало.

Американське приватне підприємство Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) у Каліфорнії, створене інженером та винахідником Ілоном Маском, виробник ракет-носіїв сімейства Falcon та космічних кораблів Dragon, вперше виконало місію з доставки людей на Міжнародну Космічну Станцію (МКС). Запуск відбувся 30 травня.

Місією “Демо-2” були доставлені два астронавти NASA, а саме Роберт Бенкен та Дуглас Хюрлі на борту космічного корабля “Crew Dragon” з використанням ракети-носія Falcon 9 з Космічного Центру Кенеді у Флориді. Космонавти добрались на Міжнародну Космічну Станцію (МКС) 31 травня. З моменту пристикування до МКС вони розпочали виконувати життєво важливі завдання, при цьому Dragon залишався пристикованим до модуля МКС “Harmony”. Центр управління місією SpaceX і безпосередньо астронавти ведуть постійний моніторинг корабля Dragon. Планується що по закінченню місії Demo-2 космічний корабель Dragon отримає сертифікацію як придатний для перевезення людей.

Заступник керівника програми МКС Кеннет Тодд сказав що вони очікують повернення астронавтів Бенкен та Хюрлі додому на борту космічного корабля Dragon на початку наступного місяця – 2 серпня. Перед поверненням астронавти проведуть тест корабля на придатність для перевезення людей. Асоційований адміністратор NASA з питань дослідження та експлуатації космічних польотів Кеті Людерс сказала:

Ми хочемо переконатись в тому, що цей транспортний засіб достатньо комфортний для чотирьох членів екіпажу, визначити чи є можливість виконувати всі необхідні завдання із 4-ма членами екіпажу на борту. Ми проводимо підготовку для такого експерименту.

Під час тесту на придатність чотири із п’яти астронавтів, що зараз працюють на орбітальній лабораторії, житимуть, включаючи сон, всередині космічного корабля Dragon на протязі 24-х годин. Екіпажу також прийдеться виконати аварійні процедури, щоб перевірити, наскільки добре космічний корабель підходить для таких польотів, а також з’ясувати, що саме варто було б у ньому покращити перед майбутніми запусками.

Наступна місія SpaceX під назвою Crew-1 (Екіпаж-1) доставить чотирьох астронавтів на Міжнародну космічну станцію на борту “Crew Dragon” в другій половині вересня цього року.

Це буде перша експериментальна місія з трьома астронавтами NASA та одним японським астронавтом від агенції JAXA. У команду увійдуть:

  • астронавт від NASA Віктор Гловер, він буде командиром екіпажу;
  • астронавт від NASA Майкл Хопкінс – командир спільного космічного корабля;
  • астронавтка від NASA Шеннон Вокер – спеціаліст місії;
  • астронавт від JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) Соічі Ногучі – спеціаліст місії.

Про японського гостя відомо що він вже проходить підготовчі тренування разом з колегами від NASA.

Очікується що місія Crew-1 триватиме довше. Члени екіпажу місії будуть частиною експедиції 62/63 і пробудуть на орбітальній станції близько шести місяців, там вони займатимуться науковими експериментами.

Ногучі розказав що екіпаж майбутньої місії тренується на території NASA в штаті Техас а також на території SpaceX в Каліфорнії. Він сказав про це так:

Більшість космічних тренувань пройде в Лос-Анджелесі, у штаті Каліфорнія, у штаб-квартирі SpaceX. Частина тренувань відбудеться в Хюстоні, в штаті Техас, тому я перебуватиму в цих двох штатах.

Космічний корабель “Crew Dragon”, яким планується доставляти астронавтів на орбітальну лабораторію, також проходить підготовку.

Як тільки місія Demo-2 буде завершеною, а SpaceX та NASA команди переглянуть всю інформацію, потрібну для сертифікації, пізніше цього року SpaceX запустить Crew Dragon в першу шестимісячну операційну місію. Космічний корабель для місії Crew-1 вже в процесі виготовлення а тренування астронавтів вже почалися.

поділились SpaceX першого травня цього року

Ракета Falcon 9, якою буде доставлятись космічний корабель Crew Dragon на орбітальну станцію, успішно пройшла випробування першої ступені ракети тестом типу “static fire test” ще 24-го травня. Така передполітна підготовка дозволяє переконатися, що ракета працює оптимально.

Фото взято з оригінальної статті.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.