Нашестя слимаків

Вологість і тепло посприяли розмноженню іспанського слимака, його тепер дуже багато. Цей рудий зайда дієтою не переймається. Йому смакує всяка зелень, навіть квіти, ягоди, особливо полуниця, суниця, порічка, смородина, малина; він поселяється в ґрунті під картоплею, морквою, петрушкою, навіть під часником та цибулею; прогризає шкірку волоського горіха і з’їдає середину. Маючи достатньо їжі на землі, преться догори по стеблах рослин, гілках кущів і навіть по стовбурах дерев.
Нашестя слимаків загрожує зниженню врожаю. А ще цей гидкий слиз…
За словами сільгоспвиробників, наразі слимаки почуваються добре на Львівщині, Прикарпатті, Київщині, в інших частинах України, де цьому сприяє вологий і помірний клімат. У спеку вони ховаються в землю, поїсти вилазять увечері, вночі, вранці, коли роса й не пече сонце.
Вони дуже швидко розмножуються. Кожна особина дає 300-400 яєць. Боротися зі слимаками важко. Можливо, спільні зусилля дали б результат. Але не кожен селянин готовий витрачатися на рятівні сині гранули Брос (Bros), Слімакс (Slimaks), інші, що продаються масово, бо вони дорогі.
Власники земельних ділянок, на котрих розвелися слимаки, радять якомога частіше викошувати траву в садках, сипати на слимаків і на землю мелену гірчицю, мелений перець, кукурудзяне борошно, попіл, вапняний порошок, сіль, обприскувати їх оцтом. Але варто врахувати, що велика кількість солі шкідлива для ґрунту, вапно й попіл розкислюють грунт, а оцет його закислює. Також окремі господарі навмисно вирощують качок, котрі харчуються слимаками, і випускають їх на городи після збору врожаю. А ось курей годувати слимаками не можна, бо через накопичення слизу у травній системі вони гинуть. Окремі поради – про мисочки з пивом на городах наніч, мовляв, слимаків приваблює цей запах, потім вони в цій рідині гинуть. У деяких областях слимаків уже так багато, що власники дач увечері присвічують ліхтариком і збирають їх та знищують у сольовому розчині.
Проблема настигла тих, хто намагається вирощувати чисту городину та ягоди, фрукти, тому рідко або й зовсім не обробляє її хімічними засобами від шкідників. Бо на величезних угіддях із зерновими, олійними культурами, де «хімію» застосовують, слимаків наразі нема.
Якщо далі не вживатимемо заходів одночасно, то проблема може стати масовою. Хоча самостійно придбати дорогі препарати більшість осібних господарів не спроможна, залишитися осторонь боротьби з нашестям слимаків не можна і варто застосувати хоча б найпростіші методи.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.