8-24 січня – локдаун, тобто багато обмежень

Постанова Кабінету міністрів України №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» набрала чинності ще 12 грудня минулого року. Вона – про локдаун від 8 до 24 січня включно і карантин до 28 лютого 2021 року.

Надалі заборонено:

  • бути без одягненої маски в громадських будинках, спорудах, транспорті;
  • на вулиці – без документів про громадянство чи спеціальний статус;
  • самовільно залишати місця обсервації, самоізоляції;
  • проводити масові заходи за участю більше, ніж 20 осіб, має бути дистанція 1,5 метра;
  • діяльність культових споруд, де не може бути забезпечено дистанцію 5 квадратних метрів, або ж заходи на відкритому повітрі, де не забезпечено дистанцію 1,5 метра;
  • приймання відвідувачів у глядацькому чи кінозалі з наповненістю понад 50% місць;
  • діяльність у спорудах без нанесення маркування для дотримання дистанції в черзі, діяльність колективів, не забезпечених захисними засобами, та без організації контролю за використанням засобів, тих, хто не користується цими засобами,та де не збирають централізовано використані засоби в спеціальні урни;
  • діяльність фітнес-центрів, спортивних залів без забезпечення дистанції 20 кв.м.;
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти в кількості більше, ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Оскільки Кабінет міністрів України визначив певні обмеження в продажу товарів повсякденного вжитку та багатьох інших речей, виходити здому під час локдауну не буде особливої потреби. Супермаркети, тобто великі магазини із широким асортиментом виробів багатьох товарних груп, не виставлятимуть у продаж, зокрема, побутову хімію, одяг, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання, інструменти, пресу. Відділи з такими товарами закриють. Якщо ж такої змоги нема, то не можна буде розрахуватися за них через касу. Придбати такі товари можна буде через замовлення з адресною доставкою.

Не існує заборони на придбання продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. У звичайному режимі працюватимуть поштові підприємства.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.